www.ahdevefa.liyiz.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

www.ahdevefa.liyiz.biz

XxHackeDxX

AnasayfaGıyabenGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Abdülhamid'den Hançer Gibi Cevap

2 posters
YazarMesaj
Şehide

Şehide

Ünvan : GÜL ( Bülbülümün gülü)
Rep Puan : 3

Abdülhamid'den Hançer Gibi Cevap Empty
MesajKonu: Abdülhamid'den Hançer Gibi Cevap   Abdülhamid'den Hançer Gibi Cevap Icon_minitimeSalı Tem. 15, 2008 5:10 pm

Abdülhamid'den hançer gibi cevap

Tarihin derinliklerinden çıkan bir gerçek daha şaşırttı. Abdülhamid'e İsrailliler Kudüs konusunda öyle bir öneride bulunmuşlardı ki!..
IRCICA'nın İstanbul'da düzenlediği 'Yüzüncü Yılında 2. Meşrutiyet Kongresi'ne Suriye Kültür Bakanı Agha'nın Osmanlı Padişahı 2. Abdülhamid'le ilgili sözleri damga vurdu. Agha "Abdülhamid Han, İsrail'in Filistin'e yönelik tekliflerine itibar etmedi. Ama biz bu çok büyük şahsa gerçekten çok zulmettik." dedi.

Bugün Gazetesi'nin haberine göre; İslam Konferansı Teşkilatı İslam Tarihi Sanat ve Kültür Araştırma Merkezi (IRCICA), Yüzüncü Yılında 2. Meşrutiyet Kongresi'nde Türkiye'den ve Türkiye dışından 100'ün üzerinde bilim adamını bir araya getirdi.

İSRAİLİN KUDÜS TEKLİFİ

Kongreye Suriye Kültür Bakanı H.E. Dr. Riad Nassan Agha'nın 2. Abdülhamid Han'la ilgili sözleri damgasını vurdu. Osmanlı Devleti'nin son döneminde Siyonistlerin Kudüs'ü kendilerine satması için milyonlarca altın teklif ettiklerini hatırlatan Agha, "Abdülhamid Han hiçbir zaman bu aşağılık öneriye itibar etmedi. Siyonistlerin karşısında durdu. Ama biz bu çok büyük şahsa gerçekten çok zulmettik" dedi.

FİLİSTİN NASIL KAYBEDİLDİ?

Dr. Riad Nassan Agha, 2. Abdülhamid Han'ın Siyonist lider Theodor Herzl'in tekliflerine verdiği cevabı ise şu sözlerle anlattı: "Herzl'e söyleyin, bir daha önüme bu tip önerilerle gelmesin Filistin benim şahsi mülkiyetim değildir, Filistin İslam aleminin bir parçasıdır. Bundan da hiç kimse tasarruf edemez' dedi.

BİN HANÇER SAPLASANIZ VERMEM

Ayrıca bir konuşmasında 'Ben İslam topraklarının bir karışını vermem bin hançer saplansa bile benim vücuduma' demişti. Bu tarihi anın açıklığa kavuşturulması gerekiyor. Filistin toprakları konusundaki sorumluluğun açıklığa kavuşmasını istiyorum." Agha, Osmanlı Devleti'nin çöküşe rağmen bütün etnik gruplara haklarını tanıdığını, Sultan Abdülhamid Han'ın da Yahudilerin Kudüs'e gidip hacı olmalarına izin verdiğini anlattı.

Alıntıdır
Mu@YMe
Reisül Küttap
Reisül Küttap
Mu@YMe

Rep Puan : 57
Ruh Hali : Abdülhamid'den Hançer Gibi Cevap Kizgin10

MesajKonu: Geri: Abdülhamid'den Hançer Gibi Cevap   Abdülhamid'den Hançer Gibi Cevap Icon_minitimeSalı Tem. 15, 2008 6:16 pm

emeğine sağlık canıım çok önemli bir konu

2.Abdülhamit Han'a ermeni ve ermeni yandaşlarınca takılmış bir lakap vardır "kızıl sultan"...kendi katliyamlarını her şekilde kamufle etmiş insanlardan başka bir şey beklenemezdi zaten
Abdülhamit hanın "'Ben İslam topraklarının bir karışını vermem bin hançer saplansa bile benim vücuduma'"diyen bir zaatın hakettiği ilgiyide görmediğini düşünüyorum

HAKK teala razı olsun canıım kardeşim
paylaşımlarının devamını bekliyoruz inşeALLAH
Şehide

Şehide

Ünvan : GÜL ( Bülbülümün gülü)
Rep Puan : 3

MesajKonu: Geri: Abdülhamid'den Hançer Gibi Cevap   Abdülhamid'den Hançer Gibi Cevap Icon_minitimeSalı Tem. 15, 2008 7:20 pm

Allah sendende razı olsun ablacım bende zaten bilerek bu konuyu açtım II. Abdülhamit hayranı olarak. Ülkeyi 33 yıl (1875 -1908) bunalımlı zamanda çok güzel yönetmiş bir padişahtır. Ümmetçilik fikrini o zamanda uygulamaya koyabilmiş bu fikrinde ısrarcı davranmıştır. Filistin'i vermemek de buna dahil. Ama ne yazıkki ne zamanında ne de şimdi gereken ilgiyi alamamış, bir çok suikastla tehdit edilmiş içerden bir çok düşmanı vardı. Nitekim tahttan indirilişi de hazin olmuştur. Bunlar siyasi boyutu değinemeyeceğim. Ama o tahtta olsaydı I. Dünya savaşına da girilmeyecekti. Ve ondan sonra gelen yöneticiler pek çok sefer ona ne kadar haksızlık yaptıklarını dile getirmişlerdir. Alman devlet adamı Bismark onun hakkında şöyle demiştir. "Dünya siyaset ilminin %80'ini Sultan Abdülhamit biliyor ... %10'unu ben, geriye kalan %10'u diğer liderler biliyor" .
Yine döneminde acımasız karikatürlere hedef olmuştur. Onun döneminde de Peygamber efendimize hakaret eden karikatür krizi yaşanmıştır. Fransız Henri de Bourneir'in yazdığı Muhammed adlı piyes Fransa ile Osmanlı 'nın arasında krize yol açtı.
Ülkesini çok iyi tanıyan bir padişahtır. Abdülhamit'in fotoğraf albümü meşhurdur.
Bu kadar uzatmayayım ara sıra Abdülhamit hakkında konu açarım. Anlatılacak o kadar şey var ki.
İNADINA ABDÜLHAMİT ULU HAKANDIR DİYORUM KIZIL SULTAN DEĞİL
Mu@YMe
Reisül Küttap
Reisül Küttap
Mu@YMe

Rep Puan : 57
Ruh Hali : Abdülhamid'den Hançer Gibi Cevap Kizgin10

MesajKonu: Geri: Abdülhamid'den Hançer Gibi Cevap   Abdülhamid'den Hançer Gibi Cevap Icon_minitimeSalı Tem. 15, 2008 9:24 pm

İNADINA ABDÜLHAMİT ULU HAKANDIR DİYORUM KIZIL SULTAN DEĞİL

bende destekliyorum canıım yüreğine sağlık

Abdülhamid'den Hançer Gibi Cevap
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Hayat Gibi...
» Bilgisayarla ilgili 50 soru 50 cevap