www.ahdevefa.liyiz.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

www.ahdevefa.liyiz.biz

XxHackeDxX

AnasayfaGıyabenGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap

ANNE EVDE KALDIM ?

+2
Rasule_Aşık
!!MuHaCiR!!
6 posters
YazarMesaj
!!MuHaCiR!!
Administratör
Administratör
!!MuHaCiR!!

Ünvan : HiCReT
Rep Puan : 22
Ruh Hali : ANNE EVDE KALDIM ? Kimses10

ANNE EVDE KALDIM ? Empty
MesajKonu: ANNE EVDE KALDIM ?   ANNE EVDE KALDIM ? Icon_minitimePerş. Haz. 19, 2008 9:32 am

SELAM ALEYKUM

İş
bulmak mı zor, evlenmek mi? ÖSS’yi kazanmak mı zor, evlenmek mi?

Eş bulmak zor olduğu gibi, evliliği sürdürmek de meşakkatli ve yorucu…
Liseyi bitir, iş bul, askere git…
Üniversiteyi bitir, iş bul, sonra da eş bul… Sonra da askerliği çocuk büyürken yap.
Bayanlar: 18 yaş: Evlenmeyi düşünmüyorum. 20: Daha erken. 24: Acaba evlensem mi artık? 26: Eyvah anne evde mi kalıyorum? Erkekler evlenmeyi ancak 25-26’sından sonra düşünebiliyor. 30’una kadar da taksit ödüyor! Kadınların çoğu artık 25-30’lu yaşlarda anne oluyor. Artık birkaç çocuk istemek için fazla zaman yok, acele etmek lazım.
30’undan sonra hassasiyetler artıyor, mazeretler çoğalıyor. Sanki çok seçenek varmış gibi beğenmemezlik duygusu tavan yapıyor.
Giderek “Olmazsa ayrılırız! ” gibi garip bir düşünce gençlerde ağır basıyor. Sanki evlilik anlaşılamayınca otobandan ilk çıkılan yol ayrımı?
Ev kurma masrafları ürkütücü belki, aday bulunduktan sonraki sıkıntılarsa caydırıcı. Bir de evlenmekten korkanlar, “Ben yapamam” diyenler var. Sorumlulukları kaldıramayanlar, evliliği de kaldıramıyor.
“Seviyorum! ” diyerek bunalım takılanlar, sevdiğini hiç söyleyemeyip kalbine gömüp unutanlar, sevmeden “evet” diyenler, “kabul etsin yeter ki”ye razı olanlar, evliliği ticari birliktelik gibi görenler… Sonuçta iki ayrı dünyanın bir evde tek devlete dönüşemeyişine tanık oluyoruz.
Erkeklerin de, bayanların da evde kalma yaşı giderek yükseliyor. Yaş yükseldikçe huy ve karakterler eğilip-bükülemez bir hâl alıyor. Vazgeçilmezler arttıkça, ayrılıklar da artıyor. “Ben ve sen” “biz” olamayınca, durum “birliktelik” düzeyinden öteye geçemiyor. Evde kalmışların evlilikleri de yılların alışkanlıklarından vazgeçme işkencesine dönüşebiliyor. Dayatmalar, olmazsa olmazlar, sen ve benler uçuşabiliyor odaların arasında. “Fedakârlık, neden olmasın, senin için yaparım aşkım” yılların getirdiği egoya yenik düşüyor. Sonra ne kadar gizli saklı defter varsa “sen böyle yapmıştın, senin ailen zaten şöyle…” ateş gibi sözler akıtılıyor evliliğin üzerine. Evlilik bir pamuk helvaysa böylece eriyip gidiyor. Sevginin üzeri yapış-yapış bir hal alıyor. Artık ne zevki ne neşesi kalıyor evin. Sonuç: Ayrılık ve hüzünle birlikte ortada kalan çocuklar.

HAYIRLI VE HUZURLU BİR GÜN DİLEĞİYLE MUTLU VE HUZURLU KALIN SELAM DUA İLE...
Rasule_Aşık
Administratör
Administratör
Rasule_Aşık

Rep Puan : 16

ANNE EVDE KALDIM ? Empty
MesajKonu: Geri: ANNE EVDE KALDIM ?   ANNE EVDE KALDIM ? Icon_minitimePerş. Haz. 19, 2008 11:32 am

Razı haklısın kardeş dünya hali böyle bir düzene girmiş zamanımızda Smile
http://ferdjj.benimforum.org
Mu@YMe
Reisül Küttap
Reisül Küttap
Mu@YMe

Rep Puan : 57
Ruh Hali : ANNE EVDE KALDIM ? Kizgin10

ANNE EVDE KALDIM ? Empty
MesajKonu: Geri: ANNE EVDE KALDIM ?   ANNE EVDE KALDIM ? Icon_minitimeC.tesi Haz. 21, 2008 6:01 pm

evet kardeşim o kadar çoğaldı ki yanlış evlilikler
ve ya yanlış dönen evlilikler
hiçbir şeyin dozu kalmadı
herkez ben diyor
biz diyen nerdeyse yok
paylaşım yok
sevgi yerlerde sürünüyor
saygının adı "kölelik" olmuş

ALLAHU TEALA yar ve yardımcımız olsun inşeALLAH

Emeğine yüreğine sağlık kardeşim
paylaşım için HAKK teala razı olsun
denizfeneri
Moderatör
Moderatör
denizfeneri

Rep Puan : 16
Ruh Hali : ANNE EVDE KALDIM ? Olgun10

ANNE EVDE KALDIM ? Empty
MesajKonu: Geri: ANNE EVDE KALDIM ?   ANNE EVDE KALDIM ? Icon_minitimeC.tesi Haz. 21, 2008 9:21 pm

ALLAH razı olsun kardeşim değişik bir konu açmışsın sitenin en yaşlısı olarak şunu derim kişler yaptıklarında sorumluluk alıyorsa bananecilik olmazsa bencillik olmazsa vel hasıl doğru insanlar bir araya geldiğinde RABBİM herşeyin kolayını veriyor yeterki niyetler halis olsun
Takva
Süper Moderatör
Süper Moderatör
Takva

Rep Puan : 11

ANNE EVDE KALDIM ? Empty
MesajKonu: Geri: ANNE EVDE KALDIM ?   ANNE EVDE KALDIM ? Icon_minitimeÇarş. Haz. 25, 2008 2:24 pm

Emeğinize sağlık.Güzel bir konuya değinmişsiniz abi.haklısınız malesef her aile kendince bir kültür yaşıor görüşler farklı,yaşam farklı haliyle insanlar endişeye düşüyor.Allah razı olsun!
http://yuregimdentasandamlalar.desenblog.com
Zeynebül-Kübra
Moderatör
Moderatör
Zeynebül-Kübra

Rep Puan : 8

ANNE EVDE KALDIM ? Empty
MesajKonu: Geri: ANNE EVDE KALDIM ?   ANNE EVDE KALDIM ? Icon_minitimePerş. Haz. 26, 2008 5:27 pm

Takva demiş ki:
Emeğinize sağlık.Güzel bir konuya değinmişsiniz abi.haklısınız malesef her aile kendince bir kültür yaşıor görüşler farklı,yaşam farklı haliyle insanlar endişeye düşüyor.Allah razı olsun!

ANNE EVDE KALDIM ?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-